Akademia Wykonawcy w DAX. Szkolimy ekipy z najlepszymi

W połowie stycznia pod siedzibą firmy DAX zaparkowała ciężarówka Śnieżki. W ultranowoczesnym samochodzie eksperci pokazali tajniki sztuk dekoracyjnych. Na szkoleniu pojawiło się kilkunastu wykonawców z całego Śląska.

Akademia Wykonawcy to autorski program Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka. Grupa szkoleniowców objeżdża całą Europę w poszukiwaniu najlepszych miejsc skupiających fachowców z dziedziny budownictwa. Celem programu jest doskonalenie umiejętności wykonawców i młodych adeptów zawodu. Z pomocą trenerów profesjonaliści mogą podszkolić swoje umiejętności i poznać najlepsze produkty z oferty firmy Śnieżka - tak, by na etapie pracy z klientem móc zaprezentować nie tylko fach, ale też stworzyć realizację, która w stu procentach wpasuje się w nawet najbardziej wyszukane gusta

W połowie stycznia ciężarówka Śnieżki zaparkowała pod siedzibą firmy DAX w Orzeszu, a na jej pokładzie pojawiła się dwójka trenerów i kilkunastu głodnych wiedzy i nowych doświadczeń fachowców.

Motywem przewodnim przeszło czterogodzinnego spotkania były struktury dekoracyjne MAGNAT Style. Trenerzy Akademii Wykonawców Śnieżki nie tylko przedstawiali wiodące produkty firmy, ale też opowiadali o tajnikach ich aplikacji w różnych warunkach. Udowadniali, że chociaż dekoracyjne wykończenia wymagają od fachowca nierzadko dużej wprawy, potrafią być również wdzięcznym w obróbce materiałem.

Największym zainteresowaniem zebranych na szkoleniu fachowców cieszył się beton architektoniczny MAGNAT Style. Ten niezwykle popularny ostatnio produkt okazał się nie tylko efektowny, ale też prosty w zastosowaniu. Trenerzy pokazali, jak w szybki i łatwy sposób stworzyć niebanalną powierzchnię, którą wykończyć można na kilka różnych sposobów – zgodnie z pomysłem klienta. Wykończony na surowo beton świetnie wkomponuje się więc w minimalistyczne przestrzenie, zaś ten z odciśniętymi sękami drewna równie dobrze spisze się we wnętrzach, którym chcemy nadać nieco rustykalnego charakteru.

Później eksperci wzięli na warsztat Velaturę MAGNAT Style i pokazali, jak w prosty sposób można stworzyć niebanalne, a jednocześnie niezwykle dekoracyjne wykończenie ścian. Dzięki opalizującym drobinkom Velatura pozostawia bowiem na powierzchni elegancki połysk.

Jednak Trenerzy Akademii Wykonawców nie tylko pokazywali, ale zachęcali też do działania. Uczestników szkolenia nie trzeba było zresztą długo namawiać. Możliwość doskonalenia swoich umiejętności działała na fachowców jak magnes i sami chętnie chwytali za pace i wałki.

A kiedy wszystko było już gotowe, wykonawcy mogli podziwiać efekty. Zwieńczeniem spotkania był bowiem test na plamoodoporność MAGNAT Ceramic. Na własne oczy można było sprawdzić więc, że powierzchnie wykończone MAGNATEM są nie tylko efektowne, ale też naprawdę odporne na zabrudzenia.

Dax materiały budowlane | producent stolarki aluminiowej

ul. Katowicka 3
43-186 Orzesze-Gardawice
tel. 32 44 19 920
fax: 32 22 13 102