Stolarka oferta

Rolety

Rolety nakładane

Rolety nakładane SKS TOP to system kaset nasadzanych na ramę okna. Rozwiązanie to jest zalecane dla okien przesuwnych o dużej grubości ramy.

Wyróżniamy rolety nakładane podtynkowe oraz rolety nakładane typu standard:

  • rolety nakładane podtynkowe to rolety z rewizją od dołu kasety, co umożliwia zabudowanie rolety od wewnątrz jak i z zewnątrz pomieszczenia
  • rolety typu standard, w których rewizja znajduję się od czoła kasety, bez możliwości jej zabudowania od wewnętrznej strony pomieszczenia.
Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe UPK 90 mogą być stosowane podczas budowy, w trakcie modernizacji budynku (przed ociepleniem) lub przy wymianie okien. Wymagają jednak przygotowania odpowiednich wnęk w nadprożu na kasętę rolety.

System ten zapewnia najwyższy poziom estetyki gdyż kaseta rolety staje się niewidoczna od zewnątrz i zostaje wkomponowana w fasadę budynku. Z zewnątrz widoczna jest uchylna dolna ścianka kasety, umożliwiająca dogodny dostęp przy konserwacji rolety.

Dzięki zabudowie kasety i prowadnic system zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa a jego niepodważalne walory estetyczne powodują, że jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów rolet.

rolety zewnętrzne GK-R

System rolet adaptacyjnych typu GK-R to system niemal identyczny do rolet zewnętrznych SLK 45. To samo zastosowanie na etapie budowy jak i przy wykończeniach czy remontach
(np. wymiana okien).

System GK-R różni się tylko i wyłącznie wyglądem kasety do której jest schowany pancerz, a mianowicie jest ona półokrągła, wykonana z wysokogatunkowej lakierowanej blachy aluminiowej.

Jeśli Państwo nie są zainteresowani ostrymi krawędziami to właśnie system GK-R jest dobrym wyborem dla Was.

rolety zewnętrzne SLK 45

Rolety adaptacyjne SLK 45 to najbardziej uniwersalny i dzięki prostemu montażowi, jeden z najczęściej wybieranych systemów.

To system o zastosowaniu zarówno na etapie budowy, jak i do budynków już wykończonych lub remontowanych. Dzięki możliwości montażu rolet SLK 45 bezpośrednio na elewacji budynku, system nie wymaga ingerencji w konstrukcję i montaż okna, przez co nie zmienia się poziom izolacji cieplnej.

Kaseta, pancerz oraz prowadnice rolety wykonane są z lakierowaych profili aluminiowych. Może być montowany w dwojaki sposób: na elewacji budynku i we wnęce okiennej.

zapytaj o wycenę

Dax materiały budowlane | producent stolarki aluminiowej

ul. Katowicka 3
43-186 Orzesze-Gardawice
tel. 32 44 19 920
fax: 32 22 13 102