Depozyt, czyli wygoda i więcej miejsca podczas budowy

20161117_113836Materiały budowlane często trzeba kupić nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, choć zajmują dużo miejsca i na działce może nam zabraknąć wolnej przestrzeni. Rozwiązaniem tego problemu jest depozyt Dax, w którym można przechować materiały aż do momentu ich montażu.

Podczas budowy domu wiele materiałów trzeba kupić z wyprzedzeniem – dzięki temu łatwiej nam zoptymalizować czas i budżet. Mamy komfort, gdy odpowiednio się zaopatrzymy i przewieziemy wszystkie materiały na działkę – wydaje się, że teraz pozostaje nam tylko nadzorować pracę firmy budowlanej. Ale wtedy może pojawić się kłopot. Bo nie dość, że materiały stojące na zewnątrz trzeba zabezpieczyć na warunki pogodowe, to jeszcze zajmują one sporo miejsca. Prostym sposobem na zwalczenie tych kłopotów jest wykorzystanie depozytu Dax. - Dobrze znamy specyfikę prac budowlanych i wyzwania, z jakimi mierzą się nasi klienci. Dlatego też oddajemy do ich dyspozycji depozyt, w którym mogą oni przechować zakupione u nas materiały nawet przez dłuższy czas – tłumaczy kierownik Dax, Tomasz Papciak.

Jakie są najważniejsze korzyści ze skorzystania z depozytu Dax?

1. Materiały nie zabierają miejsca

Wraz z upływem lat wykupywane działki pod budowę domu są coraz mniejsze. Dlaczego? Po pierwsze, rośnie cena gruntów, co widać zwłaszcza w okolicach dużych ośrodków miejskich. Po drugie, sami mamy coraz mniej czasu na prace w ogrodzie. I preferujemy mniejszą przestrzeń, która będzie jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.

Na etapie budowy taki rozmiar działki może jednak stanowić problem. Zakupione materiały często zajmują sporo miejsca, a to utrudnia poruszanie się po terenie i pracę ekipy budowlanej. - Dzięki naszemu depozytowi klienci oszczędzają wolną przestrzeń na placu budowy i nie muszą szukać innych miejsc, w których mogliby ulokować materiały. Zakupione materiały są w bezpiecznych rękach aż do momentu, w którym zostaną użyte – tłumaczy Tomasz Papciak.

2. Gwarancja ceny

Konieczność wynajęcia dodatkowej powierzchni na przechowywanie materiałów często sprawia, że rezygnujemy z zakupu już teraz. Zabiera nam to komfort, bo cały czas musimy myśleć o tym, by dostarczać wszystkie materiały budowlane w odpowiednim czasie. A jednocześnie oznacza ryzyko, że cena danego towaru wzrośnie wtedy, gdy będziemy go potrzebować. - Nasz depozyt daje klientowi gwarancję ceny. Nawet jeśli odbierze materiał kilka miesięcy po jego zakupie, nie będzie musiał do niego dopłacać – zaznacza Tomasz Papciak.

3. Bezpieczeństwo w przechowaniu

Drewno czy elementy metalowe są narażone na korozję i zniszczenia pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego ich przechowywanie na zewnątrz wymaga dokładnego zabezpieczenia. Przechowując materiały tuż przy terenie plac budowlanych, narażamy je np. na rozszczelnienie folii, co narazi nas na straty. W naszym depozycie klient ma gwarancję, że otrzyma towar dokładnie w takim stanie, w jakim go zakupił.

4. Szybkość dostawy

Materiały umieszczone w depozycie są gotowe do „działania” w każdej chwili. Wszystko dzięki naszemu transportowi, który daje gwarancję szybkiej dostawy. - Dysponujemy własnym, mniejszym HDS-em, dzięki czemu możemy dostarczyć materiały prosto na teren budowy nawet w obliczu sytuacji just-in-time. To kolejna korzyść, która sprawia, że depozyt Dax pozwala zachować komfort i płynność na etapie budowy – kończy Tomasz Papciak.

Dax materiały budowlane | producent stolarki aluminiowej

ul. Katowicka 3
43-186 Orzesze-Gardawice
tel. 32 44 19 920
fax: 32 22 13 102