Moskitiery i rolety, czyli funkcjonalny szyk

Budując dom dużą uwagę przykłada się do naturalnego oświetlenia. Okna dostarczają do wnętrz najwięcej pożądanego w naszej strefie klimatycznej słońca. Bywa jednak, że latem mamy go aż w nadmiarze, a ograniczenie dopływu światła staje się koniecznością. Już wiosną warto pomyśleć o przygotowaniu okien na nadchodzące słoneczne dni, nie tylko pod kątem uchronienia się przed nadmiarem światła, ale również zabezpieczenia domu przed napływem... insektów.

W sklepie DAX znajdziemy szeroki wybór rolet, markiz i moskitier. Produkty występują w różnych wykończeniach i wariantach kolorystycznych dostosowanych do stylistyki wnętrz. Łączą w sobie funkcjonalność z harmonijnością.

Sterowanie światłem

W walce z uciążliwymi promieniami słonecznymi może pomóc kilka typów rolet. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest zastosowanie rolet typu „dzień i noc”. Dzięki wykorzystanej tkaninie złożonej z naprzemiennych pasów materiału i siatki można dowolnie regulować dopływ światła. Zaletą tej metody jest jej bezinwazyjny montaż oraz szeroka gama wzorów i kolorów, dzięki czemu roleta sprawdzi się w każdym wnętrzu, a poza spełnianiem swojej nadrzędnej roli, stanie się nowoczesną dekoracją.

Właściciele okien dachowych również mogą odetchnąć z ulgą. Rolety dachowe w systemie kasetowym z prowadnicami bocznymi doskonale ograniczą dostęp światła i zapewnią spokojny sen. Zastosowanie mechanizmu sprężynowego i hamulców w tym rozwiązaniu sprawia, że materiał jest zawsze naciągnięty, a roleta usytuowana w oknie dachowym jest stabilna. Jej minusem jest natomiast konieczność przykręcenia do oprawy okna. Decydując się na klasyczne rozwiązania można wybrać tradycyjną roletę zawieszaną na uchwycie w skrzydle okiennym lub elegancką roletę prestige z obudową w kolorach drewna.

Funkcjonalnie i z klasą

Ochronie przeciwsłonecznej mogą podlegać nie tylko wnętrza, ale również duże powierzchnie zewnętrzne służące za miejsce odpoczynku i rekreacji. Tarasy i balkony najlepiej ocieniać za pomocą sterowanych ręcznie lub elektrycznie markiz. Najbardziej klasyczny wariant w paski kojarzony jest z nadmorskimi kurortami i wczasami. Szeroki wachlarz wariantów kolorystycznych i możliwych wzorów sprawi, że każdy będzie mógł zaadaptować produkt do swojej stylistyki, a w cieniu stylowej markizy poczuje się wypoczęty jak po udanym urlopie. Do produkcji markiz dostępnych w sklepie DAX stosuje się wysokiej jakości stopy aluminium oraz tkaniny impregnowane najlepszych zachodnioeuropejskich producentów.

Przeciw nieproszonym gościom

Wraz z nadejściem lata chętniej otwieramy okna i cieszymy się świeżym powietrzem. Niestety w parze idzie również wzmożona obecność insektów, które chętnie odwiedzają nasze domy. Moskitiery okazują się wówczas wybawieniem. Aby mieć pewność, że podejmujemy właściwe kroki, warto skorzystać z profesjonalnej oferty zabezpieczeń. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż siatki antyinsektowej wykonanej ze szczelnej ramki aluminiowej i odpornej na czynniki zewnętrzne siatki z włókna szklanego. Materiał jest łatwy w montażu i demontażu, a na dodatek stanowi nieprzekraczalną barierę dla much i komarów. Poza oknami warto zadbać o drzwi balkonowe, które podobnie generują napływ nieproszonych gości. Do wyboru mamy dwa rozwiązania: montowane na zawiasach ze sprężyną drzwi antyinsektowe wykonane z lekkiego aluminium oraz siatki lub stylowe i droższe aluminiowe drzwi plisowane, wyposażone w unikalny system składania siatki, która w całości chowa się w ramce pionowej.  

Dax materiały budowlane | producent stolarki aluminiowej

ul. Katowicka 3
43-186 Orzesze-Gardawice
tel. 32 44 19 920
fax: 32 22 13 102