Surowy beton – nowoczesne mieszkanie

Podstawowy budulec w pracy murarzy przestaje być kojarzony wyłącznie z placem budowy. Od kilku lat można zaobserwować rosnącą popularność dodatku betonu w nowoczesnych wnętrzach. Znajduje on zastosowanie zarówno w minimalistycznych, monochromatycznych pomieszczeniach, jak i stanowi element kontrastujący dla eklektycznego, barwnego designu.

Betonowa ściana może zupełnie odmienić wygląd mieszkania. Efektowną zmianę uzyskamy niedrogim kosztem przy niewielkim nakładzie pracy. Wystarczy tylko odpowiednie zabezpieczenie wnętrza, stalowa paca, podkład, lakier zabezpieczający i odpowiednia farba betonowa lub tynk strukturalny. Metamorfoza może zająć zaledwie dwa dni i nie wymaga zatrudniania specjalistów.

Industrialny klimat w każdym wnętrzu

Beton przywodzi na myśl nowoczesny, oszczędny w środkach loftowy design. Warto pamiętać,

że szary element wykończenia nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wielkopowierzchniowych pomieszczeń utrzymanych w industrialnej stylistyce. Betonowa ściana sprawdzi się dobrze zarówno w przestronnym salonie, skromnej kawalerce a nawet surowej łazience. Wprowadzając ten element do codziennej przestrzeni zwykła ściana staje się dekoracją samą w sobie. Beton z uwagi na swój adaptacyjny kolor dobrze współgra z minimalistycznymi dodatkami w czerni i bieli, jak również będzie fantastycznym tłem dla roślin, kwiatów i barwnych elementów wystroju. Eklektyzm wciąż jest na czasie.

Efekt spersonalizowany

Przewagą betonu nad innymi budulcami jest jego plastyczność. Próżno szukać dwóch identycznych betonowych ścian – tworzywo dzięki mnogości struktur, odcieni i efektów wykończenia daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Tym samym możemy otrzymać gładką, elegancką powierzchnię w wariancie matowym lub satynowym oraz z łatwością przygotujemy ścianę o chropowatej fakturze i nieregularnym rysunku.

Betonowa ściana krok po kroku

Metamorfozę ściany należy zacząć od wyboru odpowiedniej farby. Warto zainteresować się tynkiem strukturalnym firmy Magnat, dostępnym w sklepie DAX. Z jego pomocą z łatwością dostosujesz tworzywo do własnych preferencji. Poza tym niezbędna będzie również farba podkładowa, bez której uzyskanie zamierzonego efektu może być niemożliwe. Podkład przygotuje odpowiednio ścianę na przyjęcie tynku i ułatwi uzyskanie pożądanej struktury. Beton nie jest łatwym do usunięcia tworzywem, dlatego należy pamiętać o zabezpieczeniu podłogi i mebli folią malarską. Zrobione? Możemy zatem przystąpić do przygotowania ściany. Upewnij się, że jej powierzchnia jest gładka równa, wówczas można nanieść farbę podkładową Magnat Style. Przygotuj Tynk według instrukcji. Po dokładnym wymieszaniu masy pozostaw ją na godzinę, a następnie, tuż przed użyciem ponownie dokładnie wymieszaj. Po nałożeniu pacą pierwszej warstwy - ponownie nanieś równomiernie tynk betonowy na ścianę za pomocą pacy. Podziel tynkowaną powierzchnię na mniejsze części - nakładaj masę ozdobną i wykonuj od razu interesującą cię fakturę. Następnie połącz na mokro wszystkie fragmenty w jedną całość. Dla uzyskania pożądanej struktury możesz użyć rysika wycinając nim poziome i pionowe linie. Gdy dekoracja będzie gotowa pokryj ścianę Lakierem Rustykalnym, który zabezpieczy powierzchnię i umożliwi jej czyszczenie.

Dax materiały budowlane | producent stolarki aluminiowej

ul. Katowicka 3
43-186 Orzesze-Gardawice
tel. 32 44 19 920
fax: 32 22 13 102